Okładka - Drogami skalnej ziemi. Podtatrzańska włóczęga krajoznawcza
Okładka - Drogami skalnej ziemi. Podtatrzańska włóczęga krajoznawcza Okładka - Drogami skalnej ziemi. Podtatrzańska włóczęga krajoznawcza Okładka - Drogami skalnej ziemi. Podtatrzańska włóczęga krajoznawcza

Drogami skalnej ziemi. Podtatrzańska włóczęga krajoznawcza

Hanna Pieńkowska, Tadeusz Staich

Astraia

Miejsce i rok wydania: Kraków 2021

ISBN/ISSN: 978-83-65686-53-4

Kategoria: Monografie i inne opracowania krajoznawcze

Licza tomów: 1

 

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Astraia


 

Udostępnij na: Facebook Twitter

Oddano głosów: 1

Rekomendacja zgłaszającego:

Drogami skalnej ziemi. Podtatrzańska włóczęga krajoznawcza – drugie wydanie pięknego dzieła Hanny Pieńkowskiej i Tadeusza Staicha, książki okrzykniętej z biegiem czasu mianem „biblii podhalańskiej”, uhonorowanej w 1957 roku nagrodą literacką miasta Zakopanego, właśnie ujrzało światło dzienne. Dzieło to zyskało renomę i zostało docenione przez liczne grono krajoznawców, przewodników i innych osób zawodowo zajmujących się poruszanymi w nim tematami. Jej ogromna wartość ­literacka i merytoryczna skłoniła wydawnictwo Astraia do podjęcia zaszczytnej próby drugiego wydania, na które tak liczył Tadeusz Staich i do którego rozpoczął przygotowania pod koniec swojego życia. Po latach, dzięki wsparciu Miasta Zakopanego i innych partnerów, to wielkie przedsięwzięcie doszło właśnie do skutku. Zadaniu temu oddaliśmy mnóstwo naszego serca, na które księga Drogami skalnej ziemi z całą pewnością zasługuje.

Książka uzyskała nową szatę graficzną, nowe opracowanie i nową redakcję. To wydanie zawiera też prawie dwieście fotografii Władysława Wernera, czyli lwią część oryginalnego materiału fotograficznego z pierwszego wydania, uzupełnionego o inne starannie dobrane zdjęcia. Aby można było łatwo nawiązać do teraźniejszości danego miejsca, ­zastosowaliśmy umieszczone na marginesach kody qr, które prowadzą do wartych odwiedzenia stron internetowych opisywanych miejsc, gmin, zabytków, czasem przykładów muzycznych, a także do dzieł, które były dla autorów inspiracją, a niekiedy i cenną wskazówką. Pod kilkoma kodami kryją się również archiwalne nagrania głosu samego Tadeusza Staicha recytującego swoje utwory poetyckie. Dzięki tym cennym dodatkom i uzupełnieniom książka zyskała jeszcze inne, nowsze, bardziej współczesne oblicze.